top facebook
Witamy na stronie

Jesteśmy szkołą nurkowania, która wprowadzi Cię w świat wspaniałej pasji i przygody w podwodnym świecie. Zawodowo zajmujemy się też pracą z nowofundlandami, psami szkolonymi do ratownictwa wodnego.

 

Stąd nasza nazwa czyli niuf-dive – NIUF to pieszczotliwe określenie psów tej rasy. Prowadzimy kursy nurkowe na poziomie podstawowym oraz zaawansowanym a także szkolenia specjalistyczne – listę znajdziecie w zakładce kursy. Dodatkowo prowadzimy także kursy pierwszej pomocy oraz naukę i doskonalenie pływania.

Zapraszamy wszystkich chętnych do rozpoczęcia przygody z nurkowaniem wraz z nami, a osoby już nurkujące do wspólnych wyjazdów nurkowych i rozszerzenia swoich umiejętności o kolejne. Prowadzimy doradztwo i sprzedaż sprzętu nurkowego a także jego serwis.

Na zakończenie zapraszamy wszystkich na organizowane przez nas wyjazdy, zarówno te nad najbliższe oczko wodne, jak i w odległe strony świata.

 

pozdrawiam

Łukasz Ogiński
instruktor Padi #267474

 


FAQ

Czy muszę umieć pływać?

Tak, potrzebne będą podstawowe umiejętności pływackie – utrzymywanie się na wodzie.

Czy potrzebuję swój sprzęt nurkowy żeby rozpocząć kurs?

Podczas kursów podstawowych cały sprzęt jest zapewniony przez nas. Warto jest mieć chociaż swoje ABC (maska, fajka, płetwy) ale jak je wybrać doradzimy Ci podczas kursu. Ale jeśli nie chcesz kupić swojego sprzętu na cały kurs zapewnimy Ci profesjonalny sprzęt z naszej szkoły.

Jak zacząć taki kurs i jak on wygląda?

To bardzo proste. Napisz maila lub zadzwoń a udzielimy Ci szerszych informacji. Umówimy się na pierwszy pasujący Ci termin na basen i już zaczynamy. Dostaniesz od nas podręcznik, obejrzysz film, będziemy razem nurkować – dobierając terminy indywidualnie, tak żeby wszystkim pasowały.

Czy po skończonym kursie można samemu nurkować (bez opieki instruktora)?

Tak, po kursie podstawowym otrzymasz certyfikat pozwalający na nurkowanie na całym świecie.

Czy muszę być sprawny fizycznie do nurkowania?

Nie, wystarczy zwykła sprawność taka jak potrzebna jest do codziennego życia. Jeśli jesteś osobą niepełnosprawną to również nie jest przeszkodą żeby rozpocząć nurkowanie – ale tu oczywiście będzie musiał wypowiedzieć się lekarz.

Od jakiego wieku mogę nurkować?

Pierwsze programy z nurkowaniem rozpoczynają się już od 8 roku życia – ale jest to głównie zabawa. Kurs nurkowania można rozpocząć od 10 roku życia, górnej granicy nie ma.

Ile trwa kurs nurkowania?

To głównie zależy od Ciebie. Może to być kilka dni a może to trwać rok czasu. Wszystko zależy od tego ile możesz czasu poświęcić. Zajęcia zawsze dopasowujemy do potrzeb i możliwości. Jeśli będzie dobra pogoda a my będziemy mieć do dyspozycji cały dzień to możemy zrobić cały kurs w 3-4 dni, ale możemy się spotykać co tydzień lub miesiąc na jeden dzień czy nawet kilka godzin. Mogą to być weekendy ale mogą też być godziny w środku tygodnia.

Czy mogę spróbować nurkowania bez robienia kursu, żeby wiedzieć czy mi się to spodoba?

Tak, z myślą o takiej sytuacji powstał program DSD czyli odkryj nurkowanie. Jeśli po tym nurkowaniu, chcesz zrobić cały kurs to kwota jaką zapłaciłeś będzie wliczona do opłaty za kurs OWD, jeśli nie to po prostu zobaczyłeś jak to jest oddychać i pływać pod wodą.

Jak wygląda sprawa ze sprzętem, gdy skończę kurs muszę od razu mieć własny sprzęt żeby nurkować?

Nie, na początku po kursie prawie wszyscy wypożyczają sprzęt. Sam podejmujesz decyzję kiedy i co chcesz mieć na własność. Będąc naszym kursantem masz preferencyjne ceny na wypożyczenie sprzętu oraz na zakup własnego.

Czy po kursie OWD w jednej organizacji, mogę kontynuować szkolenie w innej?

Tak, większość organizacji nurkowych uznaje swoje stopnie.

Jeśli posiadam uprawnienia w innej organizacji czy mogę kontynuować szkolenie w Padi?

Tak oczywiście ale zanim rozpoczniesz kurs musimy sprawdzić jakie uprawnienia posiadasz.

Czy kurs nurkowania kończy się egzaminem końcowym?

Podczas kursu napiszesz test z wiedzy a podczas zajęć praktycznych zaliczysz poszczególne umiejętności. Nie ma formalnego egzaminu przed komisją, więc możesz zaliczać tak długo aż opanujesz daną umiejętność.

Co ze stanem zdrowia? Czy muszę mieć aktualne badania?

Przed kursem wypełnisz kwestionariusz medyczny, jeśli wszystko będzie ok to rozpoczynamy nurkowanie, jeśli pojawią się jakieś wątpliwości konieczna będzie wizyta u lekarza. Może to być dowolny lekarz, ale jeśli nie masz się do kogo zwrócić lub chcesz porady fachowca – damy Ci namiary na odpowiednie osoby a wizyta nie jest droga.